דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)


מרכז פרס מציג: חדשנות בבידוד 😷💡

חדשנות בעידן של חוסר ודאות | פייסבוק לייב עם ענבל אריאלי

 


מאז ומתמיד, האקלים הגיאופוליטי של ישראל הפך אותה לארץ מאתגרת יושביה, בלשון המעטה. כבר שנים רבות, שהחיים כאן מחייבים סיבולת ועמידות גבוהות ללא‐נודע ולבלתי‐צפוי. אירועי טרור, מלחמות, שכונה גיאו פוליטית שכבר אינה יציבה - ועכשו מגפה עולמית.
איך אי ודאות משפיעה על יצירתיות, חדשנות ויזמות? האם אי ודאות תורמת לחיזוקן של רשתות חברתיות? מה חשוב יותר, לשאול שאלות או לחפש תשובות? ולמה אני מתעקשת ש״יהיה בסדר״?

מעמדה של ישראל כמעצמת היי-טק זכה זה מכבר להכרה ברחבי העולם, אבל הסיבות להצלחה עודן בגדר שאלה. ענבל אריאלי וספרה ״חוצפה: ילדות ישראלית ויזמות גלובלית״ מספקים תשובות מקוריות ומעשיות לשאלה זו.

״חוצפה״ ניגש לשאלות אלו מזווית מרעננת ומפתיעה. הספר צולל לעומקה של הילדות הישראלית ומציג כיצד בשיטתיות ובפשטות צומח לו דור אחר דור של יזמים. הקהילתיות והמציאות הישראלית יצרו חווית ילדות שאין שנייה לה. מתוך הסיכון, חוסר הוודאות והאתגר צמחה גישה חינוכית שמעודדת ומתגמלת חדשנות, ערעור על הקיים וחוצפה. שורשי הילדות האלו, ענבל אריאלי מציעה, הם סוד ההצלחה של ישראל כמעצמת היי-טק גלובלית.

 

ענבל אריאלי היא מייסדת שותפה ומנכ״לית Synthesis, חברה המתמחה בהערכת כישורים מנהיגותיים של מנהלים בכירים בעולם העסקי. היא גם מחברת הספר ״חוצפה: ילדות ישראלית ויזמות גלובלית״ שפורסם בארץ בהוצאת ידיעות ספרים, לאחר שהוצא לאור בקיץ האחרון בארה״ב בהוצאת הספרים היוקרתית HarperCollins. ענבל מרצה מוכרת ומובילת דעה בתחומי יזמות, חדשנות ומנהיגות עסקית. הרצאותיה עוסקות בהתבוננות בעולם החדשנות וההיי-טק הישראלי ובכישורים הנדרשים להצלחה עסקית בעידן הנוכחי. היא נבחרה לאחת מ-100 האנשים המשפיעים ביותר בהיי-טק הישראלי ולאחת מ-100 הנשים הדוברות המובילות בעולם בתחום העסקים. היא בעלת טור במגזין פורבס העולמי בו היא דנה בקשר שבין עולם העסקים והיזמות לבין מצויינות צבאית ביחידות עילית. יש לה תואר ראשון במשפטים וכלכלה ותואר שני במנהל עסקים, יזמות ואסטרטגיה.
ענבל גרה בתל אביב עם בן זוגה ושלושת בניהם.