דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

הזירה

על הפרויקט

"הזירה" היא תכנית ארצית פורצת דרך במסגרתה הוקמו צוותי חדשנות ברשויות המקומיות ובאשכולות האזוריים, במטרה להטמיע תהליכי עבודה וכלים חדשניים לפיתוח וליישום יוזמות לשיפור חיי התושבים.
הרשויות המקומיות ברחבי העולם מתמודדות עם אתגרים מורכבים המשפיעים על איכות החיים של תושביהן. בשנים האחרונות, יזמה והובילה קרן בלומברג האמריקאית הקמה של כ- 30 צוותי חדשנות ייעודים בערים שונות בארץ ובעולם, האמונים על פיתוח ויישום דרכי התמודדות חדשניים עם אתגרים אסטרטגיים מורכבים אלו. זאת, תוך שימוש בכלים הלקוחים מעולמות החשיבה העיצובית (Thinking Design) וההערכתית, ותוך הפעלת מנגנון קבלת החלטות מבוסס נתונים ומוכוון תושב. בישראל פעלו בשנים האחרונות במסגרת התכנית של הקרן צוותי חדשנות בערים ירושלים, תל אביב- יפו ובאר שבע.
בהמשך להצלחת פעילות זו, נוצרה יוזמה משותפת של מרכז פרס לשלום ולחדשנות, משרד הפנים וקרן בלומברג להקמת תכנית "הזירה". תכנית להקמת צוותי חדשנות והטמעת מתודולוגיית החדשנות של הקרן ברשויות מקומיות נוספות בישראל וכן באשכולות האזוריים, תוך ליווי מקצועי של צוות חדשנות ארצי.
כיום קיימים צוותי חדשנות של תכנית "הזירה" בערים עכו, בת ים, אשדוד ואשכול נגב מערבי וכן המחזור השני יוצא לדרך בערים בית שמש, אילת, נתניה וסח'נין.
הצוותים יפעלו במשך שנתיים (עם אופציה לשלוש שנים) ברשויות המקומיות הנ"ל כאשר במקביל יוכשרו עובדי הרשויות המקומיות והאשכולות האזוריים וירכשו כלים ויכולות שיאפשרו להם להטמיע את המודל בעבודתם השוטפת ולהמשיך לפתח פתרונות חדשניים גם לאחר סיום המימון במסגרת התכנית.

שותפים ותומכים

הפרויקט הבא

פייסבוק לרשויות מקומיות